Öncelikle dizi hakkında bilgiler vereyim. Dizinin yaratıcılığı ve senaryo geliştirmesini senaryo ve çizgi roman yazarı David S. Goyer ve Damian Kindler üsleniyor. David Goyer’in DC ile ilk çalışması değil bu. Daha önce DC Sinematik Evreninin ilk filmi Man of Steel’ın senaristliğini yapmış ve aynı zamanda 1 sezon sürdükten sonra çok sevilmesine rağmen yayından kaldırılan Constantine dizisine de senaristlik yapan ve çizgi roman sayıları yazan bir isim David Goyer.

Geliştirme aşamasındaki proje ilk kez 2014 yılında David S. Goyer tarafından duyuruldu. Aynı yıl Syfy ile anlaşma sağlandığı açıklandı. Daha sonra Ian Goldberg’in senarist ve yürütmede görev alacağı duyuruldu. Goyer yaptığı açıklamada dizinin “Man of Steel” filminin yaklaşık 200 yıl öncesini konu alacağını duyurmuştu. 2016 yılında resmiyet kazanan dizinin pilot bölümü sipariş verildi ve Damian Kindler dizi sorumlusu olarak atandı. Goyer’in yürütmede görev alacağı pilot bölümün Colm McCarthy tarafından 2016 Haziran ayında Montreal”de çekilmesine karar verildi. Sonrasında çekim tarihi Eylül ayına ertelendi ve çekimlerin Sırbistan’da yapılmasına karar verildi. Ve dün akşam hiç beklenmedik bir şekilde diziden ilk görüntüler internete sızdırıldı! (kesin sızdırılmıştır)

Dizinin Konusu;

Dizi, Krypton gezegeninin soylu ailelerinden biri olan “House of El” hanedanından dışlanan Superman’in büyük babası Seg-El’i merkezine alıyor. Seg-El ailesinin onurunu ve kaosa sürüklenen gezegeni kurtarmak, insanlara umut ve eşitlik getirmek için mücadele ediyor. Superman’in dedesi ‘Seg-El’ karakterini Cameron Cuffe canlandırıyor. Georgina Campbell’ı ise Seg-El ile yasak ilişkisi olan ‘Lyta Zod’ olarak göreceğiz.

Son yıllarda içimiz dışımız Superman olduğundan belki bu dizi size anlamsız ve gereksiz gelebilir. Ben dizinin doğru dizi olduğunu ama yanlış zamanda yayınlandığına inanıyorum. Elde sürükleyicilik açısından zengin bir konusu var Krypton’un. Diziyi CW’nin yapmaması da beni yapıma karşı heveslendiren unsurlardan birisi. Superman’den öncesi nasıldı, nasıl bu noktaya gelindi sorularına cevap bulmak isteyen herkes bu yapıma önyargısız bir şekilde şans vermeli!

Bu arada David Goyer daha önceki açıklamalarında dizinin DCEU evreni içinde yer alacağını belirtmişti.

Krypton’dan görseller;

tumblr_oomu6xBegZ1qad9zyo2_1280.jpg

tumblr_oomujrYKEh1qad9zyo1_1280.jpg

C9uMSk2VoAA0GtK.jpg

C9uMSkyUAAAnjaw.jpg

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s