10 – Jimmy Olsen

GalleryChar_1920x1080_SM-39_55d37893e9b3d2.99585086

Superman’in Daily Planet’teki sevimli iş arkadaşı Jimmy Olsen listemin 10. sırasında kendine yer buldu. Popülerliği artınca 1950’lerde kendi Çizgi Romanına sahip oldu. Çizgi Roman serisinin ismi ‘Superman’in Arkadaşı Jimmy Olsen’dir ve 1954-1974 yılları arasında basılmıştır.

9 – Foggy Nelson

best-grumpy-Foggy-DD18

Daredevil’ın okul yıllarından beri arkadaşı, sonrasında ise Nelson&Murdock isminde hukuk bürosu açmışlardır. Nelson, en sadık karakterlerden biri olabilir! Matt Murdock’un, yani kankasının gizli kimliği ortaya çıktığında dahi onunla dostluğunu bitirmedi. Daredevil’in güvenini kazanan Foggy, aynı zamanda kahramanımızın dış dünyadaki en büyük yardımcısı. İsminin neden Foggy olduğunu da burada anlatalım; Foggy ingilizcede ‘aptal’ anlamında kullanılır. Ancak Nelson’ın Foggy olarak anılmasının bununla bir ilgisi yok. Franklin ismini Foggy olarak kullanmak Stan Lee’nin hoşuna gidiyor!

8 – Microchip

The-Punisher-Microchip.jpg

Silah mühendisi olan Microchip, kısa bir süre için Punisher’ın da partneri olur. David Linus Lieberman ismiyle karşımıza çıkan bu abimiz, bilgisayar ve teknolojiye olan doğal yeteneğiyle Microchip ismini almıştır. İlk defa 1987’de karşımıza çıkan Microchip, daha sonra kendine ait bir mini seri de oluşturuyor.

7 – Robin/Tim Drake

robin.jpg

Batman’in üçüncü Robin’i olan Tim Drake, ilk iki Robin’den farklı bir kişilik. Dick Grayson gibi akrobatik yetenekleri ya da  Jason Todd gibi sokakta büyüyen kavgacı bir kişiliği yok. Tim, Batman’le yarışır bir zekaya sahip ve bu onu iyi bir dedektif yapıyor. Jason’ın ölümünden boşalan koltuğa talip olan Tim Drake, Bruce’a giderek Robin olmak istediğini söyler. Kendi serisine kavuşan ilk Robin olan Tim Drake, güncel Batman Beyond’dur.

6-Hit-Girl

4443553-hit_girl_by_baratsu-d672aca

Siz Hit-Girl’ün yaşına başına bakmayın. 10 yaşındaki bu küçük kızımız kafa keser, roket atar, nunçaku kullanır, adeta yürüyen bir cephanelik. Kick-Ass çizgi romanlarının en belalı karakteridir. Daha çocuk yaşta babası Damon McCready (Big Daddy) tarafından suikast ve dövüş sanatları konusunda eğitilmeye başlandı. Sonuç; 10 yaşında öfke dolu, hiperaktif bir kız çocuğu ortaya çıktı.

5 – Wally West

5224474-0643508158-REB-1

1959 yılında Kid Flash olarak hayatımıza giren ve daha sonra The Flash olarak devam eden 66 yıllık bir serüvene sahiptir. The Flash serisinin yanı sıra Justice League çizgi dizisinde Flash, Young Justice’de de Kid Flash olarak yer almıştır. Yeteneklerini çok küçük yaşta fark eden Wally, Speed Force boyutuna hapsolduktan sonra büyük uğraşlar sonucunda bu boyuttan çıkabilmiş, ayrıldıktan sonra ise bu boyutla arasında bir bağ oluştuğunu anlamıştır. Kendinden önceki Flash’tan çok daha hızlı olduğunu ve onların sahip olmadığı yeteneklere sahip olduğunu görür.

4 – Roy Harper

GalleryChar_1920x1080_2_Arsenal_RHOODO_Cv23_55f8bc0abe7a46.32624707

DC’nin küçük Emrah’ı, acıların çocuğu, çekmediği kalmayan Roy Harper’la Arrow evreninde tanışıyoruz. Çizgi romanda Speedy, daha sonra Oliver’ın yanından ayrılarak Red Arrow ismini alan Roy Harper,  daha çok Justice League Unlimited ve Young Justice hikayelerinde karşımıza çıkıyor. Arsenal isminin de sahibi olan Roy, madde bağımlılığıyla mücadele eden herkes gibi, temizlendikten sonraki dönem onun için sürekli bir çatışma halini alıyor. Ancak Arsenal buna rağmen kahraman olarak gelişti. Green Arrow’un yanında, Teen Titans’ın bir üyesi olarak ve en son karanlık bir geçmişi olan Red Hood’un yanında cesaretini ve becerisini sergiledi. Belki de en çok acı çeken kahraman olmasına  rağmen, Arsenal hem rakibe karşı hem de iç şeytanlarına karşı cesurca savaşmaya devam ediyor.

3 – Bucky Barnes

background

İlk defa Captain America Comics #1‘le karşımıza Bucky Barnes olarak, Captain America #1’le ise karşımıza Winter Soldier olarak çıkar. Steve Rogers’ın yardımcısı olan Barnes, yarım yüzyıl sonra ölümden döndürülüp Winter Soldier olarak tekrar Marvel sevenlerin karşısına çıkmıştır. Black Widow’un da destekleriyle Captain America #34’de artık bir Captain America’ya dönüşmüştür.

2 – Harley Quinn

13-harley-quinn.w750.h560.2x

İlk olarak Batman: The Animated Series’in 22. bölümünde görülmüştür. Animasyon içinde bu kadar sevilince The Batman Adventures 12. sayıyla çizgi roman evrenine dahil olur. Arkham Asylum’da Joker’in terapistiyken ona aşık olması sonucunda Joker’in Arkham’dan kaçmasına yardım etmekle kalmayıp onun yardımcısı Harley Quinn’e dönüşür. Joker genellikle bu ilgiyi kabul etse de Harley’e olan istismarı çok daha büyüktür. Ona öyle kötü davranır ki; sizin içiniz acır. Ama Harley, Joker’den asla vazgeçemez.

1 – Robin/Dick Grayson – Nightwing

GalleryComics_1920x1080_20141203_NTWv2_1_Cvr_5465055abb5c33.76797616.jpg

Ailesiyle birlikte akrobatlık yaptığı sirkte kendi anne babasının ölümüne şahit olan Dick Grayson, Bruce Wayne tarafından evlat edinilir. Dick’le rahatlıkla empati kurabilen Bruce onu Robin yapar ve böylece 75 yıllık bir serüven başlar. Robin olmanın yanında Teen Titans’a da liderlik eden Dick Grayson, Bruce’a “Sen benim babam değilsin!” atarından sonra Robin olmayı bırakır ve Nightwing olarak yoluna devam eder. Batman her zaman kendi koltuğuna aday Dick’i görse de o, bunu asla kabul etmez. Büyük lokma ye büyük söz söyleme demişler… Birden fazla da Batman kostümü giymiştir Dick Grayson. Rebirth serisini okumanızı tavsiye ederim.

Listede sizce kimler olmalı, neler eklenebilir? Görüşlerinizi bizimle paylaşın!

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s