Deadpool-Kills-The-Marvel-Universe-Again-002.jpg

İşte Deadpool’un bu çılgınlığı “Deadpool  Marvel Evrenini Öldürüyor” adlı seride gözler önüne serilmişti. Okumayanlar için ufak özet geçeyim; bu seride Deadpool akıl sağlığının düzeltilmesi için akıl hastanesine yatırılmış fakat Psycho-Man’in bilinç altına girip orada tek bir amacı ortaya çıkarması ile Deadpool bütün kurgusal karakterleri öldürmeye karar vermişti. Tahmin edeceğiniz gibi bu kurgusal karakterler bizim Marvel evreninin gelmiş geçmiş bütün iyi ve kötü kahramanlarıydı. Böylece Wolwerine, Thor, Hulk, Profesör X, Magneto gibi güçlü kahramanlarımız ve kötülerimiz Deadpool tarafından katledildi (kesinlikle abartılı bir kelime değil çünkü Deadpool 4 sayıda tam anlamıyla bir katliam gerçekleştirdi). Tabi bu seri tamamen Deadpool’un önüne çıkanı öldürmesi ile ilgili değil, Deadpool bu ölümleri “zaten kurgusunuz, nasıl olsa geri geleceksiniz”  ilkesi ile yapmıştı ve en sonunda kendisi kurgudan çıkıp gerçeklikte çizgi roman yazarlarını öldürmeye gitmişti.  İşte aşağıdaki haberimiz bu seriyle ilgili:

Bu serinin yazarları Cullen Bunn ve Dalibor Talajıc “Deadpool Marvel Evrenini Tekrar Öldürüyor” adlı seriyle Deadpool’un katana’sına  dönmek için daha önce hiç bu kadar hazır olmadığını söylüyor. Aynı zamanda Cullen Bunn okurları şöyle uyarıyor “ Bu seri orijinal serinin devamı değil. Bu tamamen yepyeni ölüm saçan bir karmaşa. İlk seriden bu yana Marvel Evreni‘nde çok şey değişti. Sonuçta tabi ki Deadpool oyunda ki taktiklerini değiştirmek zorunda kaldı.”

Bu nasıl olacak sorusuna Bunn şu şekilde cevap veriyor; “Deadpool bu ölüm çılgınlığındaki bütün durakları kaldırıyor. Orijinal serinin 2. sayısında Spider-Man’i öldürmüştü, bu serinin 2.sayısında da bütün Spider-Man ailesinin peşine düşecek. Ve hepsi bu kadar da değil. Wade bu ölümlere yeni yollar ile yaklaşacak ve peşine düştükleri arasında büyük hedefler de var. Deadpool bütün bu efsanevi varlıkları nasıl öldürecek?  İşte ilk sayıda bunları öğreneceksiniz. Ve bu sadece katliamın başlangıcı.”

Deadpool-Kills-The-Marvel-Universe-Again-001

Açıklamalar bize çılgın bir serinin yolda olduğunu gösteriyor. Tabi işin içinde Deadpool ve bütün Marvel Evrenini öldürmek varken çılgın olmayacağını düşünmek pek de akıllıca olmazdı. Bu 5 sayılık yepyeni seri kesinlikle kaçırmak istemeyeceğimiz türden. Seri Temmuz’da Amerika’da çıkacak. Geçtiğimiz yıllarda “Deadpool Marvel Evrenini Öldürüyor” JBC yayıncılık tarafından ülkemizde yayınlanmıştı, bu seriyi de umarız ki kısa zaman içinde ülkemizde raflarda görebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s