Yaklaşık 1 ay önce Wonder Woman vizyona girdi ve çoğunluğun büyük beğenisini kazandı. Diana’dan sonra DC tarafında Kasım’a kadar herhangi bir yapım yok. Ben de bu boşluğu çocukken televizyonda sabah saat 6 ‘da “Adalet Takımı” adıyla izlediğim ve DC’ye bağlanmamı sağlayan Justice League çizgi dizisi ile doldurmaya çalıştım. Dizinin ne kadar kaliteli ve keyif veren yapım olduğunu herkesin malumu. Bu yazımda, defalarca izlemekten bıkmadığım en iyi 10 bölümü derledim. Eğer siz de hala izlemediyseniz bence hiç vakit kaybetmeden başlamalısınız.

The One & Future Thing

The_Once_and_Future_Thing_Part_One

Zaman hırsızı yüzünden Justice League kahramanlarımız vahşi batı yıllarına ve geleceğe gitmek zorunda kalıyor. Jonah Hex, El Diablo, Bat Lash, Warhawk ve Future Batman gibi farklı karakterleri gösteren bölüm, bunların yanında gelecekteki yaşlı Bruce Wayne’i de görmemizi sağlıyor.

Terror Beyond

justice-league-season-2-16-the-terror-beyond-part-2-hawkgirl-solomon-grundy-review-episode-guide-list

Ichtultu’ya karşı Dr.Fate, Aquaman ve Justice League’e yardım eden Solomon Grundy’nin hayat hikayesine değiniyor bu bölüm. En duygusal ve güzel kısmı ise hayatını feda eden Grundy ile Hawkgirl arasında geçen diyalog. Düşünün öyle bir sahne ki sizin de Hawkgirl gibi gözünüzden bir damla yaş geliyor.

Great Brian Robbery

960

Neden bu bölümün bu listede olduğunu anlatmak için tek bir cümle yeterli sanırım: The Flash ile hapishanedeki Lex Luthor’un bedenleri yer değiştirir!

Secret Origins

JL_SecretOrigins

Dizinin ilk bölümü doğal olarak ekibin nasıl bir araya geldiğinin hikayesini anlatıyor. Çoğunlukla birbirlerini tanımayan kahramanlarımızın aralarındaki ilişkiyi izlemek çok eğlenceliydi. İlk defa beraber savaşmalarını izlerken çok keyif alacağınızın garantisi benden.

Divided We Fall

3819509-snap-2014-05-13-20h54m25s71

Lex Luthor ile Brainiac’ın birleşmiş hallerine savaş açan Justice League kahramanlarımızdan biri bu savaşta hayatını kaybedecektir. (Tabi çizgi roman dünyasında gerçek bir ölüm çok görülmez, burada aynı durum söz konusu.)

Savage Time

jls17

Justice League kahramanlarımız 2. Dünya Savaşı’nda gelecek teknolojilerini kullanan Vandal Savage ile savaşmak için geçmişe gider. Steve Trevor, Barbara gibi karakterleri gösteren bu bölümü heyecanla izleyeceksiniz.

For the Man Who Has Everything

14_zps5d9dd135

Mongul’un kullandığı yaratık sayesinde Superman en büyük hayalini gerçekmiş gibi görür. Kripton’un yok olmadığı ve Lois Lane ile evli olduğu hayalde oğluyla vakit geçirdiğini gören Superman’i dünyada Batman ve Wonder Woman kurtarmaya çalışır. Bir ara yaratık Batman’e saldırırken burada küçük Bruce’un babasının hırsız ile savaştığı sahneleri görürüz. Dokunaklı bir bölüm olduğunu belirteyim. Yanınıza mendil alın.

Hereafter

3492019-hereafter+part+1

Revenge Squad ile savaşırken ölen Superman aslında başka bir boyuta gider. Dünya Superman’ın ölümüne üzülürken Superman tek başına koca bir evrende aylar geçirir. Yalnızlığın acısıyla hayattan ümidini kesmişken Vandal Savage ile karşılaşan Superman onun yardımıyla Dünya’ya dönmeye çalışır.

Starcrossed

ChhFdYYUcAACOVx

İhanet, çaresizlik, fedakarlık içeren bu bölüm hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlatıyor. 2 sezon boyunca güvendiğimiz Shayera aslında çok farklı bir amaç ile Dünya’ya yardım ederken kendinin de kandırıldığının farkına geç varıyor. Ekip Shayera’ya sırtını dönerken arada geçen diyalogları ve savaşları izlemesi çok heyecan verici.

Wild Cards

wild-card

Bir bölüm düşünün ki, bir yanda Las Vegas’ta kumarhanede Royal Flush Gang ile savaşılıyor bir yandan şehre dağılmış 24 adet bomba etkisiz hale getirilmeye çalışılıyor. Ve bütün bu olanlar Joker’in sunuculuğunda naklen yayında. Harika Joker monologları içeren bölüm en sonunda Batman’in yer aldığı duygu dolu bir sahne ile bitiyor. Anlayacağınız bölümde gerilimden heyecana, komediden hüzne müthiş bir duygu yelpazesi var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s