Şüphesiz bir çoğumuzun çocukluğu Looney Tunes çizgi filmleriyle geçmiştir. Looney Times kahramanları hepimizin gönlünde yer edinmiştir. DC Comics de çok özel sayılarla bizi çocukluğumuza geri götürdü. Bu seri içinde inceleyeceğimiz ilk sayı; iki Marslının kaşı karşıya geldiği Martian Manhunter vs. Marvin the Martian.

2.png

HİKAYE

Sayıya Manhunter’ın açtığı bir kapıyla başlıyoruz. Evrende kalan son Marslı olmadığını düşünen Manhunter bir kapı açarak kendi türüne ulaşmaya çalışır ve karşısında Marvin’i bulur. Kendini dünya’da bulan Marvin, Manhunter’ın ona açtığı kapıyı yok eder ve kendi uzay gemisine ulaşır. Dünyayı yok ederek Manhunter’ı kurtaracağını söyleyen Marvin, uzay aracıyla dünyaya ve insanlara zarar vermeye başlar.

4.png

Bununla birlikte büyük şok yaşayan Manhunter, konuşarak Marvin’i ikna etmeye çalışır. İnsanların aslında iyi olduğunu, Mars’a ve Marslılara zarar vermeyeceğini anlatmaya çalışır ancak boşuna. Marvin bir türlü ikna olmaz. Onun zaten Dünyayı yok etmekte ki istek ve azmine Looney Tunes çizgi filmlerinden alışkınız ama bu kez karşısında Bugs Bunny değil Martian Manhunter, Jon Jonzz var.

3.png

Marvin’in peşine düşen ordu Manhunter’ın da onunla birlikte olduğunu düşünür ve 52. bölgede iki Marslıya da saldırmaya başlar. Manhunter ne kadar onunla birlikte olmadığını ve onu engellemek istediğini söylese de orduyu ikna edemez. Bu karmaşadan yararlanan Marvin 52. bölgenin envanterine girer ve Amerikan ordusunun büyük silahlarını keşfeder. Tehlike gittikçe büyüse de Manhunter konuşarak ikna etmekte inatçıdır. Ne yaparsa yapsın, Ne derse desin Marvin’in inadını kıramayan Manhunter, Son çare güçlerine başvurur ve Marvin’i 52. bölgede bir hapishaneye kapatır. Hapishane 52. bölgede olunca elbette normal olmasını bekleyemeyiz. Bu hapishane Marvin’e hayal gördüren bir hapishanedir. Marvin bu rüyada sonunda amacına ulaştığını, dünyayı yok ettiğini görür.

5.png

Manhunter, Marvin’i dünyaya getirdiği için çok büyük pişmanlık yaşar ama sonunda onu alt etmesi bir nebze vicdanını rahatlatır. Boyutlar arası kapıyı Marvin’i evine göndermek için tamir etmeye çalışan Jon Jonzz önemli bir şeyi keşfeder; kapıyı açarken evini bulmayı amaçlayan Manhunter, aslında evinin dünya olduğunu farkeder. Hikaye burada sona erer.

İNCELEME

Bu özel sayının geleceği ilk duyulduğunda beni oldukça heyecanlandırmıştı. Bu yüzden hayal kırıklığım büyük oldu sanırım. Öncelikle sayıyı biraz kısa ve basit buldum. Ayrıca Manhunter’la Marvinn’in karşı karşıya gelmesi beklediğim gibi büyük bir kavga değil konuşmalardan ibaretti. Marvin ne kadar saldırsa da sabrını koruyan Manhunter beni sinir etse de bunun daha çok 5-13 yaş arası kitleye hitap ettiği için ne kadar az şiddet o kadar iyidir. Çocuk kitle için bile çok eğlenceli bir sayı olduğunu söyleyemem. Bu sayıda favorim Marvin oldu yalnızca. Herşeye rağmen dünyayı ve bizi yok etmesindeki azmi takdire şayan!

CADDE NOTU: 6/10

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s