The Defenders’a artık sayılı günler kaldı. Ambargo’nun kalkmasıyla birlikte birkaç site dizinin ilk 4 bölümü için incelemeler yayınladı. Biz de bu yorumlardan bazılarını sizler için derledik. Hiçbir spoiler korkusu yaşamadan aşağıda Defenders hakkındaki ilk görüşlere bakabilirsiniz.

Allison Keene – Collider

“Eğer Defenders’ın diğer Marvel-Netflix dizilerinin doruk noktası olduğunu düşünüyorsanız tekrar düşünün. Şimdiye kadar görünen sanki başka bir olaya girişe benziyor ve ana olaya hiç kavuşamayacağımız bir merak uyandırıyor.”

Dan Jolin – Empire 

“Bu dört Alfa karakterinin sonunda The Defenders’ı beklediğinize değecek kadar çarpışmalarını izlemek keyif verici. Uzun süredir beklenen etkileyici bir crossover dizisi, ama (en azından ilk yarısında)  hikayeyi geçersiz kılan hatalar var.”

Robert Yaniz Jr. – We Got This Covered 

“Dizi yavaş bir yanık gibi başlarken önce kahramanlar biraraya geliyor, hayranlara verdikleri sözü yerine getiriyorlar. Belki Marvel – Netflix dizilerinin en güçlüsü olmayabilir (Daredevil ve Jessica Jones arasında yer alır.)  ama The Defenders kendi yolları arasındaki farklılıkları böler. Geçici fanların bile kaçırmayacakları şeyler yaratıyor.”

Katharine Trendacosta – io9

“The Defenders’ın tam da düşündüğünüz gibi olduğunu söylemek bir hakaret gibi görünüyor, fakat değil. Üzerindeki beklentilerin farkında olan ama diğer Marvel-Netflix dizilerinin karşılaştığı sorunları da yaşayan bir dizi. Fakat kadrosunu ve zamanını en iyi şekilde nasıl kullanacağını biliyor. Başka bir deyişle, harika.”

Brett White – Decider 

“The Defenders doğru bir melez gibi hissettiriyor, toplamı karizmatik bölümlerinden daha büyüleyici oluyor. Bu kaya gibi sert karakterlerin birbirleriyle çarpışmaları sonucu çıkan kıvılcımları hemen hemen görebilirsiniz. Her oyuncunun diğer 3 oyuncunun bağlamına girdikten sonra kendi rollerinde ne kadar iyi olduğunu görüyorsunuz.”

Jenna Busch – ComingSoon

“Hayranlar için  kesinlikle izlemeye değer, bazıları içinse gerçek hikayeye ulaşmak sinir bozucu olabilir. Takım sonunda toplandığında oldukça tatmin edici. Eğer henüz diğer dizileri görmediyseniz korkmayın. Açıklama için bir sürü zaman harcıyorlar. Umarım ikinci yarıda buna izin verebiliriz.”

IMG_20170811_013731

Gördüğünüz gibi çoğu yorum olumlu yönde. Hepsinin ortak tek şikayeti: ilerleme hızı. Diğer Marvel-Netflix dizilerine göre daha az bölüm sayısı olmasına rağmen görünen o ki Defenders aynı anlatı tuzağına düşüyor.

The Defenders 18 Ağustos’ta bir Netflix klasiği olarak 8 bölüm birden yayınlanacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s