Gotham City Garage’ın çok farklı bir evrende yer alan ve DC Comics’in kadın karakterlerini merkezine alan bir hikaye. Gotham City Garage için heyecanlanmıştım ve bu heyecanı kesinlikle hak etmiş.

Hikayeye Wonder Woman ile başlıyoruz ama Diana bizim bildiğimizden biraz farklı. Robot polisler tarafından infaz edilmek üzere olan bir aileyi kurtaran Wonder Woman’ın gizemini ilk sayıda çözemiyoruz.

04

Ardından, Lex Luthor tarafından yönetilen kubbe altındaki bir şehre gidiyoruz. Bizi Kara Luthor karşılıyor! Garden şehrinin yönetim merkezlerinden birinde bulunan Kara Luthor bu ütopyanın bir parçası olsa da sürekli bir merak ve kuşku halinde sorular soruyor kendisine. Babasıyla karşılaştıktan sonra ise artık bir şeyden emin; bu dünyanın dışına çıkmalı ve neler olduğunu öğrenmeli.

Babasıyla karşılaşan ve kafası hayli karışık olan Kara, babasının söyledikleriyle de kafasındaki sorular hayli artar, üstüne onun gerçek kızı olmadığını öğrenir. Ardından Batman, Kara’nın babasını öldürür. Burada kendime sorduğum soru şu oldu; Batman Lex Luthor’un askerlerinden birine nasıl dönüştü? Bunu ileride açığa kavuşturacağız elbet ama şundan eminiz artık; bu ütopya’da işler oldukça karışık.

11

Babası öldükten sonra olay yerinden kaçan Kara; sorularına cevap aramaya başlar ve babasının dediği bir cümleyle bu çılgın yolculuğa çıkar. “Güneşe ulaş.” Bu cümlenin gizemini çözmeye çalışan Kara sonuçta cevaba ulaşır ve Garden kubbesini aşarak bu çılgın yerden çıkmayı başarır. Onu dışarıda karşılayan kişiler ise Harley Quinn, Catwoman, Silver Banshee ve Big Barda’dır!

21

İnceleme

Hikaye’nin en sevdiğim kısmı kadın karakterleri alışık olmadığımız şekilde merkeze alması olabilir. DC Comics, her zaman çok güçlü ve ilginç kadın karakterlere sahip oldu ancak solo ve Birds of Prey gibi seriler dışında onları ‘grup’ halinde pek fazla merkezine almadı. Gotham City Garage ise bu özelliği ile göze çarpanlardan. Çizimler ve renkler göze çok canlı geliyor, hikayeye giriş ve anlatım oldukça dolu ve akıcı. Lex Luthor ütopyası ile daha önce de karşılaşmıştık ancak buradaki durum biraz daha farklı; Justice League, Lex’i durdurmak için burada değil. Karakterleri ele alış şekli ve hikayesiyle okuması eğlenceli bir seri Gotham City Garage.

CADDE NOTU: 7.0 / 10

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s