Derin bir nefes alın. Bu hikayede tüm evreni öldüren, yeni imajıyla bambaşka bir Nightwing okuyoruz.

Hikaye 2028 Metropolis’inde başlıyor. Ölmek üzere olan Superman Nightwing’e ‘Neden yaptın?’ diye sorduğunda Nightwing büyük bir soğukkanlılıkla ‘Üzgünüm.’ diyerek cevap veriyor ve tüm ölü süper kahramanları ardında bırakarak gidiyor. Seri bu sahne ile çok iyi başladı.

cw005

Hikaye yirmi yıl sonrasında, 2048 Gotham’ında devam ediyor. Nightwing bir suçlunun ya da Arkham’dan kaçan bir psikopatın peşinde değil. Üstelik maskesini de giymiyor. Gotham polisleriyle birlikte bir meta-insanın peşinde olan Dick Grayson sonunda adamı yakalıyor. Ardından bir basın toplantısı yapan Dick Grayson, basın açıklamasında meta-insanları yakalama konusunda oldukça kararlı olduğunu tekrar tekrar söylüyor.

cw011.jpg

Günün sonunda Wayne Malikanesi’ne dönen Grayson’ı oğluyla Alfred karşılıyor. Bruce’u ve Dick’i yetiştirdikten sonra Dick’in oğlunu da yetiştiren Alfred, yüzyılın en sadık uşağı olmalı.

Oğlunun sorduğu sorularla Dick’in geçmişi hakkında biraz daha bilgi sahibi olsak da hala çoğu şey karanlıkta. Dick’in karısı, Jake’in annesi ailesini bir meta-insan olduğu için terk etmiş. Oğlu Jake, babasına yaptığı işle, meta-insan yakalamakla birçok insanın canını yaktığını, hayatını mahvettiğini söylese de Dick Grayson oğluna ‘yapmak zorundayım’ cevabını veriyor.

Ertesi gün oğlunun okuluna giden Dick Grayson şok edici bir manzarayla karşılaşıyor. Oğlunun da bir meta-insan olduğunu, süper güçlere sahip olduğunu keşfediyor. Korku içinde olan oğlu ise ancak ‘özür dilerim’ diyebiliyor.

cw023.jpg

İNCELEME

Oldukça heyecan dolu başlayan Nightwing: New Order, akıllarda iz bırakacak gibi görünüyor. Dick Grayson’ı sevenler için kesinlikle kaçırmaması gereken bir seri olduğunu söylemeliyim. Hikayede en çok merak ettiğim ise Batman’e ne olduğu elbette. Alfred’le sohbeti arasında Dick onun kaybolduğunu söylüyor. O eski çapkın ve biraz sorumsuz Nightwing’in yerine soğukkanlı ve ciddi bir karakter gelmiş durumda ve bu yeni karakterine de alışmamız biraz zaman alacak gibi. Hikaye kesinlikle akıcı ve merak uyandırıcı bir anlatıma sahip. İşlenen konunun yansımalarının ne olacağını merak uyandırıcı.

CADDE NOTU: 7.0 / 10

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s