DC’nin en psikopat karakterlerini bir liste haline getirsek Lobo ilk 3 sıraya kendini rahatça sokabilir. Çok uzatmadan Superman’i bile pataklamış olan bu abimizin kim olduğuna geçelim.

Lobo, Roger Slifer ve Keith Giffen‘in yarattığı bir karakter. Doğduğu günden beli deli olan Lobo, Czarnia’da yaşayan son kişi. Çünkü hepsini akrep kullanarak öldürdü ve buna bilim adını verdi. Nasıl bir manyak olduğu girişten anlaşılıyor.

Kendisi bir ödül avcısı. Böyle bir psikopat başka ne olabilirdi ki? Öyle bazı ödül avcıları gibi kuralları yoktur. Erkek, kadın, çocuk önüne gelen herkesi indirir. Paramparça olsa bile yeniden kendisini birleştiren, death metal dinleyen bir tip. Birçok kez Superman, Doomsday ve Darkseid ile karşılaşmışlığı vardır. Hatta bu abimiz, koskoca Darkseid’ın kafasında sigara söndürmüştür.

Kafasının içine radyo yerleştirmişliği olan Lobo, Batman tarafından Justice League’e çağrılmışlığı var. Justice League Unlimited dizisinde ise 1-2 bölüm ekiple birlikte çalışmış, daha sonra kovuldu.

ec4bee4672b3c6f02891bdf77950e511f005fe7b_hq-768x461.jpg

Omega Men (1983)

Omega.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s