Gözüme çarpan birkaç tuhaflık ile başlamak istiyorum. Bütün köy, Bruce Wayne’in Batman olduğunu öğrendi. Koca bir köy kim olduğunu biliyor. Yani buraya anlam veremedim. Böyle bir saçmalık yapmazlar herhalde diye düşünüyorum. En büyük saçmalık ise karaktersiz Bruce Wayne. Karakteri bir katile dönüştürüp önümüze atan Zack Snyder çapsızından sonra toparlamak kolay bir iş değil fakat bir sahnede suçlu hisseden, diğer sahnede ‘bunu ölen sevgilin mi söyledi? hehehe’ cümlesini kuracak kadar patavatsız olabilen ve çimler üzerinde yuvarlanarak akla gelen ilk şakayı yaparak ince zekadan yoksun olduğunu gösteren bir Batman görmek beni üzdü.

Bir başka gözüme çarpan tuhaflık ise Henry Cavill’in görsel efekt ile alınan (!) bıyıkları. Superman sahnelerinin keyfini tam olarak çıkaramadım. Sinema tarihinin en büyük prodüksiyon facialarından bir tanesi olmayı rahatlıkla başarıyor. Son 2 filmdir, Zack Snyder ile David S. Goyer’in karakter gelişimi adı altında Superman’e verdiği zarardan sonra ekranda tutarlı, zeki ve gerçek bir kahraman olduğunu ve kurtarıcı olarak filmde yer aldığını görmek güzeldi. Her ne kadar son sahneler bir konsol oyunundan fırlamış gibi olsa da.

DRozPfkX0AAXLsS

Wally West pardon Barry Allen filmin öne çıkan ismi. Bir ‘Speedster’ın nasıl olması gerektiğini gördük. Mimikleri, pozitif enerjisi, Superman ve Wonder Woman ile yaşadığı sahneler ve babası ile olan etkileşimiyle The Flash filmin yıldızı. Wonder Woman’ın üzerine düşürüldüğü sahne ise utanç verici. Sinemanın bunları geride bırakması gerek.

‘Ana Kötü’ konusunda sıradan bir iş çıkarılmış. Steppenwolf amacı doğrultusunda basit ve tutarlı bir şekilde hareket ediyor, Darkseid için görevini yerine getirmeye çalışıyor. Superman gelene kadar gayet iyi taşıyor filmi ve tabii ki tek yumruk bile atamadan dayağını yiyerek muhtemelen Darkseid’ın yanına dönüyor.

IMG_20171230_002608

Arthur Curry. Huysuz ve tutarsız. Mera ile olan ufak sohbetinden Aquaman filminde işlenecekleri az çok tahmin edebiliyoruz. Atlantis’te yer alan ‘motherbox’ dışında olmasa da olur bir karakter vardı ekranda. Eksikliğini hissetmedim. Doğruluk kementine oturduğu sahne eğlenceli olsa da ‘7 denizin Kralı bu mu olacak?’ sorularını sordurttu. Kendi filminde karakter gelişiminin daha sağlıklı işleneceğini umut ediyorum. En azından, Wonder Woman’a dibi düşecek sıradan bir tip yerine asil ruhlu bir Arthur görmek daha sağlıklı olur.

Ekranda gördüklerim beni tatmin etmese de alınan kararlar ve yaşanan fiyaskolara bakınca, filme kötünün iyisi demek en adil olanı. Özellikle, Suicide Squad ile Batman v Superman’in evrene verdiği zararı hesaba kattığımızda. Önceki filmlerin evrende açtığı yaraların bu film ile kısmen kapatılışı Justice League’in yaptığı en doğru iş.

 CADDE NOTU: 6,5/10

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s