Thanos’un yaratıcısı Jim Starlin, genel yayın yönetmeni olan Tom Brevoort ile ters düştüğü için Marvel’dan ayrıldı. Peki ama sebebi ne? Jim Starlin, sebebini Facebook hesabında açıkladı ve Marvel’a veda etti.

“Karşı olduğum ve Marvel’ın yazı işlerinden ayrılmama neden olan olay, genel yayın yönetmeni Tom Brevoort’un grafik-roman üçlemesindeki Thanos hikayesiyle hemen hemen aynı olan bir Thanos serisine onay vermesiydi. İlk başta Tom hikaye için onay vermeyi reddetti. Bunun yalan olduğu ortaya çıktığında, iki hikayenin benzer bir şey olmadığını iddia etti. Bunun da yanlışlığı ortaya çıktığında ise bahanesini değiştirdi ve hepsinin bir kaza olduğunu söyledi. Bu mazeret ve ertelemeler yaklaşık bir ay kadar süremizi yedi ve geçen bu zaman nedeniyle durum mevcut Thanos yazar ve çizer ekibinin telafi edebileceğinin çok ilerisindeydi. Bu yüzden ayrılıyorum.”

55910_509576842459873_961113372_o-935x1024.jpg

Tecrübeli isme göre Tom Brevoort, aylık olarak çıkacak çizgi roman serisini kendi üzerine almak için lobi yaptı.

“Marvel’ın çizgi roman bölümü beni filmlere veya normal serilere bağlanan hikayelerin herhangi birinde kullanmakla ilgilenmediklerini açıkça belirtti. Film kısmı çizgi roman kısmının aksine bana daha iyi davrandı. Onları seviyorum.”

Jim Starlin daha önce ilk Avengers filminde Thanos’un post-credit sahnesinden sonra yeni çizgi roman serisinin yazılması için şirket ile anlaşmaya varmadan önce Marvel’ın finansal eksikliğinden şikayet etmişti. 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s