İçeriğe geç
Çizgi Roman

İnceleme: Teen Titans #1 – #8, Titans #11 & Deathstroke #19: Lazarus Contract

Önce süper kahramanlar sonra onlardan kurulan takımlar. Justice League’in ardından sidekicklerin kurduğu Teen Titans geldi bildiğiniz üzere. Tim’in ölümünün ardından dağılan ekip hayatımıza yine bir Robin’in liderliğinde yeniden doğdu. Bu […]

Önce süper kahramanlar sonra onlardan kurulan takımlar. Justice League’in ardından sidekicklerin kurduğu Teen Titans geldi bildiğiniz üzere. Tim’in ölümünün ardından dağılan ekip hayatımıza yine bir Robin’in liderliğinde yeniden doğdu. Bu kez Batman’in oğlu Damian’ın çabalarıyla tekrar ‘Genç Titanlar’ adıyla Robin, Beast Boy, Kid Flash, Starfire, Raven ve Goliath’la kuruldu. Bu ekip kolayca bir araya gelmedi. Peki neydi bu ekibin bir araya gelmesini zorlaştıran? Güven elbette. Hele karşıdaki düşmanın Şeytanın Yumruğu olduğunu düşünürsek. Evet doğru okudunuz. Ra’s Al Ghul tarafından kurulan, Robin’in lideri olduğu Şeytanın Yumruğu! Genç Titanlarımız bu gerçeği öğrenince Robin’e güvenmekte zorluk yaşıyor elbette. Bu ekibin bir araya gelmesini zorlaştıran da bu gerçek. Tabi Robin’in egosunu da unutmamak gerek.

Teen Titans: Rebirth #1 

Hikaye Robin’in Wayne malikanesinde Alfred’le kutladığı 13. yaş günüyle başlıyor. Yalnızlıktan yakınan Damian, Alfred’in de verdiği fikir doğrultusunda Teen Titans’ı kurmaya karar verir ve ekibin üyelerine tuzak kurarak diğer dört dostumuzu bir araya getirir. Kendine gelen kahramanlarımız karşısında Robin’i görür. Bu elbette onları çok kızdırır. Robin amacını anlatmaya fırsat bulamadan kahramanlarımız kendilerini kurtarır ve Robin’i dinlemeden çekip gider. Tam o anda ‘Şeytanın Yumruğu’ Teen Titans’ın yerini tespit eder ve böylece ilk karşılaşma gerçekleşir.

RCO007_1477619055.jpg

Teen Titans: Rebirth #2

İkinci sayıda ‘Şeytanın Yumruğu’ ve Genç Titanların ilk karşılaşmasını okuyoruz. Burada öğrendiğimiz gerçekler ise Robin’e bakış açımızı değiştirir. Buradaki diyaloglardan anlıyoruz ki; Robin’in asıl amacı Genç Titan üyelerini korumakmış. Çünkü Şeytanın Yumruğu bu kahramanları yok etmeye karar vermiş. Burada ki eşleşmeler ise oldukça önemli. Şeytanın Yumruğundan Mara, kuzeni Damian’ı kendine hedef olarak seçer. Blank, Beast Boy’u; Nightstorm Kid Flash’ı; Stone, Starfire’ı ve Plague, Raven’i seçiyor. Buraya dikkatlice bakalım. Eşleşmelerde görüyoruz ki hep denk güçler karşı karşıya gelecek. Yani çok da kolay olmayan kavgalar okuyacağız. Teen Titans Rebirth’ü okurken eğlenceli yapan noktalardan biri de bu. Tabi eğlence demişken Beast Boy’a değinmeden geçmek olmaz. Zevzeğin teki.

Sayıya geri dönelim; Suikastçiler Birliği ile karşılaşan Genç Titanlar, Batman’in yardımıyla bu saldırıdan kaçmayı başarıyor. Burada dikkat etmemiz gereken nokta Mara’nın Robin’e olan öfkesi. Robin’i alt etmek için kendisi dahil herkesi öldürmeyi göze alıyor. Bu öfkenin nedenini üçüncü sayıda öğreniyoruz.

RCO018_1479984281.jpg

Teen Titans: Rebirth #3

Üçüncü sayı, ilk sayfalarda bizi geçmişe götürüyor. Mara ve Robin’in arasında olup biteni öğreniyoruz. Aslında bu neden sizi çok şaşırtmayacak. Ikisi de Ra’s Al Ghul’un torunu. Dolayısıyla ikisi de gelecekte Suikastçiler Birliği’ne liderlik etmek için yanıp tutuşuyor. Ancak Damian, Suikastçiler Birliği’ne ve dedesi Ra’s Al Ghul’a sırtını dönmüştü.

RCO004_1483001776.jpg

Teen Titans’a gelelim. Kaçmayı başardıktan sonra Robin Teen Titans ekibine asıl amacının onları korumak olduğunu ve onları alt etmek için takım olmaları gerektiğini anlatır. Kid Flash Justice League’den yardım almaları gerektiğini söylese de Robin bunu reddeder. Babası Batman sonuçta. “Çocuk muyuz oğlum biz” klasik.

Ormana sığınan Teen Titans ateşin etrafında toplanmanın etkisiyle de birbirlerine içlerini döküyor. Bu birbirlerine olan bağı daha da kuvvetlendiriyor. Ateş başındaki bu sohbette kahramanlarımızın aslında kim olduğunu ve neler hissettiklerini okuyoruz. Oldukça güzel diyaloglar var. Bize başta Robin olmak üzere Starfire’ın ve Raven’in neden iyi tarafı seçtiğini anlatılıyor.

RCO013_1483001776.jpg

Son kısımda Robin, kimseye görünmeden Goliath ile Infinity Island’a gidiyor ve Goliath’la vedalaştıktan sonra dedesi Ra’s Al Ghul’un karşısına çıkıyor. “Beni al, dostlarımı bırak” klişesiyle üçüncü sayımız son buluyor. Burada şu fikre kapılıyoruz elbette; Robin göründüğü kadar kibirli ve sert biri değil aslında.

Teen Titans: Rebirth #4

Hazır Olun! Kana, İhanete ve Deliliğe Doyacaksınız!

RCO007_1485431265.jpg

Meğerse Beast Boy, kendini arkadaşları için feda eden Robin’i Infinity Island’a kadar takip etmiş ve Teen Titans’a Robin’in bu kahramanlığını anlatır. Bu olaya oldukça şaşıran ekip etkilenir ve Robin’i kurtarmak için yola koyulur!

İlk dikkatimi çeken şu oldu; Ra’s Al Ghul’un ne kadar deli olduğuna bir kez daha tanık olduk. İki torununu acımasızca karşı karşıya getirdi. Onlardan ölümüne bir savaş ister. Dkazanan Robin olsa da kuzenini öldüremediği için mağlup olur. Mara, Robin’i sırtından bıçaklar ve böylece birliğe kabul edilir. Törende Mara Robin’in bir kadeh kanını içmelidir, böylece resmen birliğe katılmış olacaktır.

RCO016_1485431265.jpg

Tören için hapsedilen Robin’e Şeytanın Yumruğu’nun diğer üyeleri gözcülük yapar. Bu arada kendi aralarında konuşan üyeler, Mara’nın kendilerini kullandığını ve Robin’in ondan daha iyi bir lider olacağını tartışırlar. Bu olayın sonunda ne olur gelecek sayıda göreceğiz.

Teen Titans: Rebirth #5

Mendilleri Hazırlayın!

Robin’i hapsedildiği hücreden kurtaran ekibimiz, Infinity Island’dan ayrılmanın yollarını ararken Şeytanın Yumruğu ile karşılaşır. Burada bir dövüş sahnesi bekliyor olabilirsiniz ama yanılıyorsunuz. Uçan tekmeler, büyüler ve canavarlar yerine gerçeklerle yüzleşiyoruz. Ra’s Al Ghul’dan ve Mara’dan şüphe duyan Şeytanın Yumruğu, Robin’den gerçekleri duymaya hazırdır.

RCO012_1487842788.jpg

Robin’in anlattıkları, Şeytanın Yumruğu’nu oldukça sarsar. Ra’s Al Ghul’un amacına ulaşması için aileleri tarafından terkedildiğini sanan kötülerimiz, aslında ailelerinden kaçırıldığını öğrenir. Bu gerçek karşısında ne yapacağını şaşıran Stone, Blank, Nightstorm ve Plague’nin karşısına tam bu anda Ra’s Al Ghul çıkar. İşte heyecanla beklediğimiz dövüş sahnesi bu anda gerçekleşiyor. Bölümün adı Titans Together olsa da Ra’s Al Ghul’un şövalyelerine karşı sadece Titanlar değil aynı zamanda Şeytanın Yumruğu da bir araya geliyor. Bu birleşme çok keyif verici.

RCO017_1487842788.jpg

Ra’s Al Ghul’un şövalyelerini alt eden Titanlar ve Şeytanın Yumruğu, Ra’s Al Ghul’u alt edemez. Mara’yı kaçırarak ortadan kaybolan Ra’s Al Ghul tekrar karşımıza çıkacak mı ilerleyen sayılarda göreceğiz. Infinity Island kayalıklarında Teen Titans ile vedalaşan Şeytanın Yumruğu, kendi kaderlerini seçer ve kim olduklarını öğrenmek üzere yola çıkar. Kahramanlarımız ise bu yolun sonunda Batman’le karşılaşır. ‘Neden bana haber vermedin’ diye oğlunu azarlayan Batman, ‘Doğum günüme gelmedin, şimdi mi geldim aklına’ diye trip atan Robin ve onları hayranlıkla izleyen Teen Titans sahnesinin ardından Batman Robin’e eve gelmesini teklif eder. Ancak Robin artık kendi takımını kurduğunu söyler. Böylece Teen Titans yeniden doğar! ‘Damian knows best’  hikayesinin sonuna gelerek Teen Titans: Rebirth macerasının yarısına geliyoruz. Beşinci sayının sonunda San Francisco’daki Titan Kulesi’ni görmek güzeldi. Mara’ya ne olacağı hala merak konusu.

Teen Titans: Rebirth #6 

6. sayı bizi Infinity Island’da yaşananların iki hafta sonrasına götürüyor. Bizim genç kahramanlar artık Titan Kulesi’ne alışmış, kahramanlık işlerini neredeyse Justice League ustalığında yerine getiriyorlar.

RCO007_1490258066.jpg

Bu seride bir de ikinci mekan var. Aqualad’in olduğu yere New Mexico’ya gidiyoruz. Burada okuduğumuz Aqualad güçlerinin farkında olan ancak onları kullanamayan, aynı zamanda içten içe Teen Titans’a katılmayı isteyen çaylak bir genç.

BTeen Titans’la röportaj yapan muhabir, denizde garip bir şekilde kaybolur. Titanlar, genç muhabirin izini Alcatraz Körfezi’ne kadar takip eder ancak neyle karşılaşacaklarını onlar da bilmez. Bu konuda bu sayı gerçekten iyi duruyor. Merak ettiriyor. Sonuna kadar merakla okuyorsunuz. Bu sayıda düşmanla karşılaşsak da hala ne olduğunu çözmüş değiliz. Yani bu gizemi bir sonraki sayıda çözüyoruz.

RCO016_1490258066.jpg

 Teen Titans: Rebirth #7

İçeceğinizi Yenileyin, Çok Hareketli Sayılar Olacak

RCO004_1493216747.jpg

Aqualad, Titan Kulesi’ne ulaşmış, muhabiri kaçıran King Shark ile uğraşan Titanların karşısına çıkmıştır. Ancak hiç de sıcak bir karşılama beklemez onu. Robin, lider edasıyla Aqualad’in süper güçlerini küçümser ve ekibe uygun olmadığını söyler. Bunu da baya sert bir dille yapar. Diğer Titanlar şaşkın bir şekilde onu izlerken Aqualad utanç içinde Titan Kulesini terk eder.

Robin, düşmanla ilk karşılaşmasında üzerine bir çip bağlamış böylece King Shark’ın yerini tespit etmiştir. King Shark ise Alcatraz Hapishanesi’nde muhabiri rehin almış, tüm dünyaya bunu ve varlığını canlı bir yayınla duyuruyordur. Canlı yayının tam ortasında Teen Titans belirir. Karşılaştıkları şey onları dehşete düşürür. Tüm mahkûmlar garip bir yaratığa dönüşmüştür. Teen Titans onlarla savaşa dursun, Robin King Shark’la karşı karşıya gelir ve muhabirin hayatını kurtarır. Ancak kendi hayatı tehlikeye girmiştir. Robin’i yanına alarak Alcatraz derinliklerine dalan Shark, Bizim Robin’i öldürmek üzereyken yardımına Aqualad yetişir. Bu kısımda Robin, su tabancası diyerek alay ettiği Aqualad’in güçlerine şahit olur. İlginç bir nokta var ki, Aqualad da güçlerinin bu kadar büyük olduğunu keşfeder.

RCO018_1493216747.jpg

Robin’in hayatını kurtardıktan sonra Teen Titans ekibine dahil olan Aqualad, Robin’in onun için yaptığı kostümü de kapar!

Titans #11 – Lazarus Contract #1

Öncelikle şunu belirtmek gerek; bu sayı Teen Titans Rebirth’den değil. Ortak devam eden bir hikaye. İyi anlayabilmek için bu sayıyı okumanız gerekiyor.

Deathstroke ve oğlu orjinal Titanlarla karşı karşıya! Oğlu Grant’i bu kavgada kaybeden Deathstroke çoktan bir intikam yemini etmiş durumda. Yıllar önce yaşanan bu kavgadan sonra günümüze geliyoruz. Deathstroke Los Angeles’da gözünü bir hastanede açıyor.

Ardından New York’a gidiyoruz. Orjinal Titanlar sahada. H.I.V.E ile savaştığını sanan Titanlar oyuna geldiğini fark eder ancak çok geç kalmışlardır. Wally West kaçırılmıştır!

RCO006_1494418548.jpg

Wally West’i kaçıran Deathstroke ondan geçmişe gidip oğlu Grant’i geri getirmesini ister. Wally bunu reddeder ancak Deathstroke bunu cevap olarak kabul etmez. İşkenceye maruz kalan Wally sonuna kadar direnir. Wally’den hiçbir sonuç alamayacağını anlayan Deathstroke planında değişiklik yapmak zorunda kalır.

Titanlar Wally’nin kaçırılmasının ardında bir şeyler olduğunu anlar ama Nightwing tüm soruları cevapsız bırakır.

Teen Titans Rebirth #8 – Lazarus Contract #2

Wally West’ten sonuç alamayan Deathstroke öylece pes etmiyor. Bu amacının peşinden Central City’ye kadar gidiyor. Kid Flash’a ulaşan Deathstroke, onu da kaçırır ve aynı şeyi ondan da ister.

RCO009_1495030118.jpg

Diğer Wally West’e göre daha genç ve daha tecrübesiz olan Kid Flash’ın kafası daha kolay karışır. Hele karşısında başka bir Wally West görünce Kid Flash’ı daha kolay kontrol edebilen Deathstroke, Onu kandırmayı başarır ve Kid Flash’ın güçlerini ele geçirir!

Kid Flash’ın yokluğunu farkeden Teen Titans, hemen harekete geçer. Titanları izleyebilmek için hepsine çip takan Robin, Kid Flash’ın yerini tespit etmeye çalışırken işin daha karmaşık olduğunu anlar ve ekibe Nightwing’e gitmesini söyler.

RCO013_1495030118.jpg

Bu serinin en iyi yanı tüm Titanları bir arada görmek olabilir. Karşı karşıya gelen Titanlar Wally West’leri bulmak için işbirliği yapmaları gerektiğinin farkına varır. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var; çizgi roman elinizde ağırlık yapabilir, zira ortam Robin’in egosundan geçilmiyor.

Deathstroke #19 – Lazarus Contract #3

‘Benim Adım Slade Wilson, Yaşayan En Hızlı Katilim’

Wally West’lerin durumundan habersiz Titanlar, gittikçe endişelenmektedir. Deathstroke hakkında araştırma yaparak herhangi bir ipucuna ulaşmaya çalışan Robin ve Nightwing arasındaki benzerlik de göz önünde elbette. Titanlar arasında umutsuzluk gittikçe artarken Kid Flash sonunda ortaya çıkar. Güçlerini Deathstroke’a verdiğini itiraf eden Kid Flash Robin’den temiz bir azar işitir.

RCO005_1495637977.jpg

Bu arada güçlerini kaybettiğini fark eden Kid Flash ilk pişmanlığını yaşar ama bence bu yaşayacağı tek pişmanlık olmayacak. Lazarus anlaşmasının izini süren Flash, Deathstroke’un oğluna kadar ulaşır. Bu kısımda Lazarus anlaşmasının Nightwing’le Deathstroke arasında imzalandığını görüyoruz. Deathstroke kızını korumak için, Nightwing’se Titanlarını korumak için bu anlaşmayı yapmıştır. Ama anlaşmayı bozan taraf Deathstroke oluyor.

Bu sayıda tüm seride olduğu gibi sık sık geçmişe gidiyoruz ve Deathstroke’un ailesi hakkında birçok şey öğreniyoruz.

Lazarus Anlaşmasını öğrenmek için Deathstroke’un oğluna giden Wally gerçekleri öğrenir, sonrasını ise daha sonra okuyacağız, sayının sonuna kadar Wally’den haber alamıyoruz.

Teen Titans: Annual #1 – Judas Contract – Final!

Hikaye bir geriye dönüş paneli ile başlıyor. Bu sahne, Deathstroke’un ölen oğlu Grant ile ilgili. H.I.V.E. ekibine katıldığını, babasıyla bu yüzden kavga ettiğini okuyoruz. Deathstroke oğlunu bile kullanıyor ve içten içe onun ölümüne neden olanın kendisi olduğunu biliyor. İşte bu hatasını telafi etmek için geçmişe gitmek istemesi daha da mantıklı hale geliyor.

RCO007_1496225842.jpg

Flashback sahnesinden sonra okuduklarım beni bir nebze şok etti diyebilirim. Çok kararlı olan Robin’le karşılaşıyoruz. Robin, Deathstroke’un kandırdığı Wally West’in bu hatasını affetmiyor ve onu bu görevde geride tutuyor. Kid Flash ekibe dahil olmuyor. Robin’in haksız olduğu da söylenemez. Beni hayran bırakan şey şu oldu; küçük yaşına rağmen çok kararlı, olgun bir Robin var Teen Titans Rebirth serisinde. Belki de Batman’in oğlu olmanın getirdiği bir ağırlık bu. Nightwing’e rağmen ekibin lideri olmuş durumda.

Jericho da bu ekibe dahil. Deathstroke’un yaşayan oğlu Teen Titans ve Titanlara bu yolculuğunda eşlik ediyor. Amacının yardım etmek olduğu ortada, bu açık. Ancak bu yardım babasına mı yoksa bizim kahramanlarımıza mı, bunu ileride öğreniyoruz.

Geride bırakılan tek kişi Kid Flash değil. Aqualad da ekibe dahil edilmiyor. Ancak Titanlara katılmamasının sebebi unutulması. Evet unutulması. Aqualad da bunun üzerine Wally’i takip ediyor. Wally telefonun başında, Barry Allen’a bir mesaj bırakıyor ve ondan yardım istiyor. Hatta ondan tüm Justice League’i yanında getirmesini istiyor. Kid Flash hatasını bu şekilde telafi etmenin peşinde. Hikaye adına Justice League’den yardım istenilmesi mantıklı. Yoksa okurken birçok kişi neden çağrılmadılar diye delirebilirdi.

RCO015_1496225842.jpg

Bu sırada bizim Titanlar tüm olayların başladığı yere, Deathstroke’un olduğu yere gider ve Speedforce’u kullanarak zamanda geri dönmeyi, Deathstroke’u durdurmaya dener.

Zamanda geri gitmeyi başarırlar geçmişteki Titanlarla karşılaşılır. Durumu hemen açıklayan Nightwing, onların da hedeflerinin Deathstroke olduğunu ve yardım etmeye geldiklerini söyler. Titanlar, Deathstroke’un bir adım gerisinde kalır. Geçmişteki Flash’ı öldüren Deathstroke, Titanları oldukça zor bir durumda bırakır.

Bu sırada günümüzde, Aqualad ve Kid Flash gizemli bir yabancıyla karşılaşır. Anlaşılan bu çocuklara hiç kimse yabancıların arabasına binmemesi gerektiğini söylememiş. Bu yabancının arabasına binen Aqualad kim olduğunu sorar ve Deatstroke’un ortağı Wintergreen olduğunu öğrenir! Bu yabancı onları araştırmış, hakkında bilgi edinmişti. “Deathstroke her şeyi mahvediyor, onu durdurmanız gerek.” diyerek bizim Kid Flash’ı baya yüreklendirir.

Geçmişteki Dick Grayson Flash’ı geri döndürmeyi dener ve başarılı olur. Flash tekrar yaşama döndüğü an Kid Flash da gücünü geri kazanır ve hemen Titanların yanına hatasını telafi etmeye döner.

Deathstroke geçmişe dönmesine rağmen oğlunu tekrar hayata döndürmeyi başaramaz. Zaman çizgisini değiştiremeyen Slade Wilson bu konuda Titanları suçlar.

RCO021_1496225842.jpg

Oğlunu geri döndürmekte başarısız olan Deathstroke, daha da geçmişe gitmeyi dener. Deathstroke’un yaşayan oğlu Jericho babasını ikna etmeye çalışır ancak Deathstroke oldukça kararlıdır. Oğlunun tekrar yaşamasını ister. Bu sahne beni etkilemedi diyemem. Jericho’nun babasına “ben de senin oğlunum” dediği an üzdü.

Gücünü geri kazanan Kid Flash, Titanların yanına döner ancak Robin onu gördüğüne pek memnun olmaz. Robin’e rağmen Kid Flash kararlıdır, hatasını telafi edecektir. Speedforce’u kullanarak Deathstroke’un peşinden giden Kid Flash’ın ardından Flash da onu uyarmak için gider. Speedforce’u kullanarak zaman çizgisini değiştirmenin ne kadar tehlikeli olduğunu ona anlatmak ister. Tüm bu uyarılara rağmen Deathstroke’un peşine düşen Kid Flash Deathstroke’u günümüze getirmeyi başarır. Geçmişte kalan Titanlar ise günümüze döner. Günümüze döndükleri an onları Aqualad karşılar. Bu esnada Raven, Kid Flash’la bir şekilde bağlantı kurar ve kriz geçirir. Aqualad ve Robin’in yardımıyla bu kriz halinden çıkar ve kendine gelir.

RCO034_1496225842.jpg

Nihayet Deathstroke ve Titanların birbirlerine gireceği bir sahne okuyacağımı düşünürken; arkasını dönüp giden bir Deathstroke beni etkiledi. Adam bıktı doğal olarak.  Titanlara tek söylediği; “Ölmelisiniz, ben de ölmeliyim. Sadece bunu bitirelim, olur mu?” Bu kısımla birlikte Titanları ve Deathstroke’u son kez bir arada görüyoruz. Deathstroke’un hikayesi kendi serisiyle devam ediyor. Seri 26. sayısını çıkarmış durumda. Mutlaka bir göz atın derim.

Speedforce yüzünden geçmişten günümüze hasarlı bir şekilde geri dönen Kid Flash’ı Raven iyileştirmeyi başarır. Ancak tüm hasar bu değildir. Robin’in gözünden düşen Kid Flash’ı Robin ekipten kovar. Buna diğer Teen Titans üyeleri itiraz etse de Robin kararlıdır. Kid Flash tekrar ekibe döner mi, bu sorunun cevabı ise Teen Titans #9’la cevabını buluyor. Seri 14. sayısını çıkarmış durumda.

Titans’a dönecek olursak, Wally, Speedforce nedeniyle oldukça hasar görmüştür. Doctor Will-Hane’e görünen Wally yıkıcı bir şey öğrenir. Doktor ona ‘pacemaker’ının hala çalıştığını ancak oldukça hasar gördüğünü ve gücünü gerekli olmadıkça kullanmaması gerektiğini söyler. Pacemaker’ın ne olduğunu bilmeyen Titans üyelerine cevap Nightwing’den gelir; “Geçmişe döndüğümüzde, Flash’ın kalbi durduğunda Robin onun kalbine bir pacemaker bağladı. Böylece Flash aramıza geri döndü.” Bu cevapla yıkılan Flash ve diğer Titans üyeleri bu soruna nasıl bir çözüm getirecek, bu soru ise Titans #12’de cevap buluyor. Bu 3 seri içerisinde benim favorim kesinlikle Titans. Gerekirse başka serileri bir kenara atın, Titans’a vakit ayırın.

İnceleme

‘Lazarus Contract’ hikayesi hakkında ise size şunları söyleyebilirim; bu kadar çok karakterin bir araya gelişi ustaca kotarılamamış. Tamamen geri planda olan bir Donna Troy ve Arsenal var. Replik bile yazıldığından emin değilim onlara. Aynı zamanda, Aqualad bende biraz hayal kırıklığı yarattı. Yeni tanışacağımız, bol bol göreceğimiz bir Aqualad beklerken sürekli bölünen bir karakter okudum. Bu kısmı beni gerçekten mutsuz etti. Serinin ve sayının iyi yanları ise Robin ve Deathstroke’du. Robin’in Nightwing’i geride bırakarak ekibe liderlik etmesi ve tüm ısrarlara rağmen Justice League’den yardım istememesi bana biraz Batman’i hatırlattı. Son olarak, biraz karman çorman yazılsa da bu karakterleri bir arada görmek çok güzeldi. Bazı karakterler daha ön plana çıksaydı, daha ayakları üzerinde duran bir hikaye okuyabilirdik.

CADDE NOTU: 6.5 / 10

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: