Yeni sayı, bir güzel dayak yemiş Scott’ın yatakta morluklar içerisinde yatması ile başlıyor. Ardından Barda, Scott’ı yataktan apar topar kaldırıyor Lightray’in geldiğini görüyoruz. Lightray, Scott’ı Darkseid’ın ajanı olmakla suçlandığını ve önünde iki seçenek olduğunu söylüyor; idam veya yargılanma. Barda, Lightray’i içimizin yağlarını eritir cinsten tokatladığı sırada Scott gayet rahat bir şekilde duruşmanın evde olmasını istiyor.

Ertesi gün Orion eşliğinde hızlı bir mahkeme gerçekleşiyor. Scott ‘benden sana kötülük gelir mi saçmalam’ havalarında olsa da Orion aldırış etmiyor tabii. Orion, Darkseid’ın Scott’ı Anti-Life Equation sayesinde manipüle ettiğini varsayarak onu refleks yoluyla yargılıyor. Scott sorulan sorulara ‘doğru ve yanlış’ şeklinde cevap veriyor.

Başlarda iyi idare ederken sonlara doğru artık sorular resmen ışık hızıyla gelmeye başlıyor ve bizim depresif abimiz delirerek Orion’a saldırıyor ve Orion tarafından suçlu bulunur. Ve sayı Barda’nın kucağında yıkılmış bir halde duran Scott Free ile sona eriyor.

Bahsettiğim duygu patlaması sonunda gerçekleşti. Serinin başından bu yana devam eden bir hikaye unsuru Scott’ın Orion’a ağız burun girişmesiyle çok farklı gidişatlara kapıyı araladı. Tom King’in sade diyalog yazımının yanı sıra, Mitch Gerads ince detayları okuyucusuna geçirmeyi çok iyi biliyor.

CADDE NOTU: 8.0/10

1 Yorum »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s