6 Aralık 2017’de bir anket açmıştık. Hayallerimizi bir adım daha öteye taşımak için. Anket sonuçları beklediğimizin biraz daha altında çıksa da çoğunluk olumlu yönde oy kullanmıştı. Biz ise bu anket açılmadan çok daha önce, 2017 Nisan ayında çalışmalara başlamıştık.

O gün her ne kadar sonuçlar olumlu çıksa da yazılı olarak desteğin çok az olması, özellikle o günden sonra saatlerce uğraşılıp ortaya çıkarılan içeriklere ilginin neredeyse olmaması bizi çok üzdü ve basım günü tüm bu 1-2 aylık süreçte ortaya çıkan kuşkularımız maddi endişeleri de doğurdu ve aylardır emek verdiğimiz dergimizi maddi ve manevi kayıplar ile iptal etmek zorunda kaldık.

022.jpg

Her insan, her kurum hatta çizgi roman içeriği üretmek isteyen insanlar bile geçmişte yaptığı hatalardan veya yediği linç nefretinden kurtulamaz, haklı veya haksız yere yaptıkları üstüne yapışır. Belki bu yüzden belki de gerçekten sizlere elimizi uzatamamışızdır. Ya da siz yorum yapmaya ve etkileşim vermeye değer bulmamışsınızdır.

Bu sayfanın yeni kimliğini belirleyen sizler olmuştunuz. Bunları öğrenmeye hepinizin hakkı olduğunu düşündük. Okuduğunuz yazıların, beğendiniz fotoğrafların bile arkasında gerçekten uğraşan ve emek veren bir ekip var arkadaşlar. Burada duygu sömürüsü yapacak değiliz elbette bunlar zaman içinde onarılacak şeyler. Bunun kararını verenler bizleriz, sonuçlarına da biz katlanacağız.

Arka Kapak.jpg

Sizden tek istediğimiz şey her içeriğe emek verdiğimizi bilmeniz. Örneğin ‘Sadece’ dergimizin kapağı için grafiker arkadaşımız 4 saat harcadı.

Bunları öğrenmenizden sonra her şeyin aynı şekilde devam etmesi kötü olsa bile bizleri üzmeyecek. En azından insanlar verdiğimiz emekleri bildiği için içimiz rahat olacak. Her ne kadar mental anlamda yorulsak da durmayacağız. Nasıl Türkiye’nin en büyük dizi kültür dergisi Episode Dergi’nin bir parçası olduysak, bir gün sizin destekleriniz ile dergimizi çıkaracağız.

En önemlisi; hiçbir içeriğimiz kötü niyetler ile hazırlanmıyor. Elimizden gelenin en iyisini sizlere vermeye çalışıyoruz arkadaşlar. Verilen emeklere duyarsız kalıp kalmamak sizin tercihiniz.

Son olarak, bir revize dönemine giriyoruz. Çizgi Roman aşığı ve bizim ekip arkadaşımız olmak isteyen herkes fantastikcadde@gmail.com adresine başvuru yapabilir.

Herkese sevgiler, görüşmek üzere!