Önümüzdeki yaz çizgi roman okurları için çok güzel geçecek. Usta yazar Jonathan Hickman ile DC Young Animal’ın geri dönüşleri, limitli The Punisher, War of the Realms sonrası Loki serisi ve Sue Richards’ın ilk kez kendi başlığına kavuşacak olması derken yaz ayları dolu dolu geçecek.

Lois Lane

İki mini seri de 12 sayıdan oluşacak ve Temmuz ayında başlayacak. Lois Lane serisini yazar Greg Rucka ile çizer Mike Perkins kaleme alacak.

”Lois Lane, genellikle ‘korkusuz’ olarak tanımlanır ama bu yanlış çünkü bu, hiçbir şeyin onu korkutamayacağı anlamına gelir. Onu korkutan birçok şey var fakat tek fark; korku onu asla durduramaz. Superman hayatına girmeden önce de bu böyleydi ve hala öyle.”

Yazar Greg Rucka

”Lois, yeteneklerine ve cesaretine, aykırı gibi görünen sorunları çözme konusunda inanmayı seçti. Lois, politik bölünmenin hangi tarafının ilgi alanına girdiğinin bir önemi olmadan doğrunun peşinde. Bu, şu sahte haberler günlerinde bir dürüstlük tasviri için oldukça güçlü ve etkili nitelikler.”

Çizer Mike Perkins

Lois Lane #1 – Mike Perkins

Lois Lane – Mike Perkins

Superman’s Pal Jimmy Olsen

Aynı ay içerisinde Eisner ödüllü isimler yazar Matt Fraction ile usta çizer Steve Lieber, 12 sayılık ‘Superman’s Pal Jimmy Olsen’ mini serisini başlatacak. Jimmy Olsen’ı bolca Daily Planet içerisinde göreceğiz.

”Jimmy’nin video kayıtları artık Daily Planet’in ışıklarını açık tutan tek şey. Bu yüzden işine devam etmesine izin vermek zorundalar çünkü faturaları ödeyen tek şey bu.”

Yazar Matt Fraction

”Bence, sıradan ve sıra dışı olanın yan yana yerleştirilmesinde çok fazla hikayenin anlatım gücü var ve Jimmy serisi tamamen bununla ilgili.”

Çizer Steve Lieber 

29 Mayıs’ta yayınlanacak ‘Superman: Leviathan Rising’ özel sayısında bu ikilinin kısa bir hikayesi olacak. Merak edenler göz atmayı unutmasın.

Kaynak: Los Angeles Times

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s