İptal edilen Hellblazer Rebirth sonrası ortalıkta pek gözükmeyen John Constantine, geçtiğimiz sene Neil Gaiman’ın liderliğinde yeniden başlayan Sandman Evreni’ne dahil olacak.

30 Ekim’de yazar Simon Spurrier‘ın kaleme alacağı, Marcio Takara‘nın çizeceği tek atışlık Sandman Universe Presents: Hellblazer #1 sayısı yayınlanacak. Ardından, Takara’nın yerini çizer Aaron Campbell alacak ve yeni Hellblazer serisi 27 Kasım‘da başlayacak.

”İlk yıl sadece başlangıçtı. Artık sizin için inşa ettiğimiz dünyaları, kitapları ve evleri yaşamaya başladınız. İlk olarak Swamp Thing’in ‘Amerikan Gotik’ hikayesinde ortaya çıkan şeytan avcısı John Constantine’in karanlık ve tehlikeli kökenine geri döneceği söylendiğinde çok heyecanlanmıştım. Daha fazlasını keşfetmeniz için sihir, karanlık, iki üç tanrıdan daha fazlası ve rüyalar burada.”

Neil Gaiman

”Hellblazer, her zaman yazmaya istekli olduğum tek başlıktı. John Constantine, Alan Moore’un beyninden Swamp Thing’e düştüğünden beri, el bombası gibi sırları bırakıp, şaşırtıcı sebzeler sunuyor ve gizemleri dağıtıyor. Tüyler ürpertici yerçekimi ile onun talihsiz maceraları için yaratıldım.”

Simon Spurrier

Hellblazer’ın Kasım’da dönüşüyle birlikte diğer Sandman serilerinde de yeni hikayeler başlayacak.

Kaynak: DC Comics

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s