2019 Will Eisner Ödülleri sahiplerini buldu. Tom King ve Mitch Gerads ikilisi son 2 yılın ekmeğini yerken Image Comics ve First Second, adaylıklara olduğu gibi ödüllere de damgasını vurdu. Marvel Comics ise tek ödül ile hayal kırıklığı yarattı.

En İyi Kısa Hikaye

  • Get Naked in Barcelona (Steven T. Seagle & Emei Olivia Burrell)
  • The Ghastlygun Tinies (Matt Cohen & Marc Palm)
  • Here I Am (Shaun Tan)
  • Life During Interesting Times (Mike Dawson)
  • Supply Chains (Peter, Maria Hoey)
  • The Talk of the Saints (Tom King & Jason Fabok)

En İyi Yazar

  • Alex de Campi (Bad Girls & Twisted Romance)
  • Tom King (Batman, Mister Miracle, Heroes In Crisis, Swamp Thing)
  • Jeff Lemire (Black Hammer, Quantum Age, Descender & Gideon Falls)
  • Mark Russell (Exit Stage Left & Green Lantern)
  • Kelly Thompson (Nancy Drew, Hawkeye & Jessica Jones)
  • Chip Zdarsky (Peter Parker: Spectacular Spider-Man)
Batman Rebirth (2016)

En İyi Yazar/Çizer

  • Sophie Campbell (Wet Moon)
  • Nick Drnaso (Sabrina)
  • David Lapham (Lodger)
  • Nate Powell (Come Again)
  • Tony Sandoval (Watersnakes)
  • Jen Wang (The Prince & The Dressmaker)

En iyi Çizer

  • Matías Bergara (Coda)
  • Mitch Gerads (Mister Miracle)
  • Karl Kerschl (Isola)
  • Sonny Liew (Eternity Girl )
  • Sean Phillips (Kill or Be Killed)
  • Yanick Paquette (Wonder Woman Earth One Vol. 2)

En İyi Ressam

  • Lee Bermejo (Batman: Damned)
  • Carita Lupatelli (Izuna 2)
  • Dustin Nguyen (Descender)
  • Gregory Panaccione (A Sea of Love)
  • Tony Sandoval (Watersnakes)

En İyi Kapak Çizeri

  • Jen Bartel (Blackbird & Submerged)
  • Nick Derington (Mister Miracle)
  • Karl Kerschl (Isola)
  • Joshua Middleton (Batgirl & Aquaman )
  • Julian Tedesco (Hawkeye & Life of Captain Marvel)
Blackbird (2019)

En İyi Renk

  • Jordie Bellaire (Batgirl, Batman, Divided Earth, Days of Hate & Doctor Strange)
  • Tamra Bonvillain (Alien 3, Batman, Doom Patrol & Multiple Man)
  • Nathan Fairbairn (Batman, Batgirl, BWonder Woman Earth One vol. 2)
  • Matt Hollingsworth (Batman: White Knight, Seven to Eternity &Wytches)
  • Matt Wilson (Black Cloud, Paper Girls, The Wicked + The Divine, Mighty Thor & Runaways)

En İyi Tek Atışlık Sayı

  • Beneath the Dead Oak Tree (Emily Carroll)
  • Black Hammer: Cthu-Louise (Jeff Lemire & Emi Lenox)
  • No Better Words (Carolyn Nowak & Silver Sprocket)
  • Peter Parker: Spectacular Spider-Man #310 (Chip Zdarsky)
  • Terrible Elisabeth Dumn Against the Devils In Suits (Arabson)

En İyi Devam Eden Seri

  • Batman (Tom King)
  • Black Hammer: Age of Doom (Jeff Lemire, Dean Ormston & Rich Tommaso)
  • Gasolina (Sean Mackiewicz & Niko Walter)
  • Giant Days (John Allison, Max Sarin & Julaa Madrigal)
  • The Immortal Hulk (Al Ewing, Joe Bennett & Ruy José)
  • Runaways (Rainbow Rowell & Kris Anka)
Peter Parker: Spectacular Spider-Man #310

En İyi Limitli Seri

  • Batman: White Knight (Sean Murphy)
  • Eternity Girl (Magdalene Visaggio & Sonny Liew)
  • Exit Stage Left: The Snagglepuss Chronicles (Mark Russell & Mike Feehan & Mark Morales)
  • Mister Miracle (Tom King & Mitch Gerads)
  • X-Men: Grand Design: Second Genesis (Ed Piskor)

En İyi Yeni Seri

  • Bitter Root (David Walker, Chuck Brown & Sanford Greene)
  • Crowded (Christopher Sebela, Ro Stein & Ted Brandt)
  • Gideon Falls (Jeff Lemire & Andrea Sorrentino)
  • Isola (Brenden Fletcher & Karl Kerschl)
  • Man-Eaters (Chelsea Cain, Lia Miternique & Kate Niemczyk)
  • Skyward (Joe Henderson, Lee Garbett)

Küçük Okuyucular İçin En İyi Seri (8 Yaş)

  • Johnny Boo & Ice Cream Computer (James Kochalka)
  • Petals (Gustavo Borges)
  • Peter & Ernesto: A Tale of Two Sloths (Graham Annable)
  • This Is a Taco! (Andrew Cangelose & Josh Shipley)
  • Tiger vs. Nightmare (Emily Tetri)

Çocuk Okuyucular İçin En İyi Seri (9 – 12 Yaş)

  • Aquicorn Cove (Katie O’Neill & Oni)
  • Be Prepared (Vera Brosgol)
  • The Cardboard Kingdom (Chad Sell & Random House)
  • Crush (Svetlana Chmakova & Yen Press)
  • The Divided Earth (Faith Erin Hicks)

Genç Okuyucular İçin En İyi Seri (13 – 17 Yaş)

  • All Summer Long (Hope Larson)
  • Gumballs (Erin Nations)
  • Middlewest (Skottie Young & Jorge Corona)
  • Norroway: Black Bull of Norroway (Cat Seaton & Kit Seaton)
  • The Prince & The Dressmaker (Jen Wang)

En İyi Mizah Eseri

  • Get Naked (Steven T. Seagle)
  • Giant Days (John Allison, Max Sarin & Julia Madrigal)
  • MAD Magazine (Bill Morrison)
  • A Perfect Failure: Fanta Bukowski (Noah Van Sciver)
  • Woman World (Aminder Dhaliwal)
Eternity Girl (2018)

En İyi Antoloji

  • 50 Magnificent Women Who Changed the World (Shelly Bond)
  • Puerto Rico Strong (Marco Lopez, Desiree Rodriguez, Hazel Newlevant, Derek Ruiz & Neil Schwartz)
  • Twisted Romance (Alex de Campi)
  • Where We Live: A Benefit for the Survivors in Las Vegas (Will Dennis, J. H. Williams III & Wendy Wright-William)

En İyi Gerçekliğe Dayalı Çalışma

  • All the Answers: A Graphic Memoir (Michael Kupperman)
  • All the Sad Songs (Summer Pierre)
  • The Unbelievable Andy Kaufman (Box Brown)
  • Monk! (Youssef Daoudi)
  • One Dirty Tree (Noah Van Sciver)

En İyi Yeni Grafik Albümü

  • Bad Girls (Alex de Campi & Victor Santos)
  • Come Again (Nate Powell & Top Shelf)
  • Green Lantern: Earth One (Corinna Bechko & Gabriel Hardman)
  • Homunculus (Joe Sparrow)
  • My Heroes Have Always Been Junkies (Ed Brubaker & Sean Phillips)
  • Sabrina (Nick Drnaso)

En İyi Yazı Basımı

  • David Aja (Seeds)
  • Jim Campbell (Breathless, Calexit, Gravetrancers, Snap Flash Hustle, Survival Fetish, The Wilds, Black Badge, Clueless, Coda, Fence, Firefly, Giant Days)
  • Alex de Campi (Bad Girls & Twisted Romance)
  • Jared Fletcher (Batman: Damned, Gravediggers Union, Moonshine, Paper Girls & Southern Bastards)
  • Todd Klein (Black Hammer: Age of Doom, Batman: White Knight, Eternity Girl, Books of Magic & League of Extraordinary Gentlemen: Tempest)

En İyi Çizgi Romanlarla İlgili Kitap

  • History of DC Comics Circa 1978 (Keith Dallas & John Wells)
  • Drawn to Purpose: American Women Illustrators & Cartoonists (Martha H. Kennedy)
  • League of Regrettable Sidekicks (Jon Morris)
  • Mike Grell (Dewey Cassell & Jeff Messer)
  • Yoshitaka Amano (Florent Gorges, Laure Dupont & Annie Gullion)

En İyi Yayın Tasarımı

  • A Sea of Love (Wilfrid Lupano, Grégory Panaccione & Mike Kennedy)
  • Stan Lee Story Collector’s Edition (Josh Baker)
  • Temple of Silence: Forgotten Worlds of Herbert Crowley (Tasarım: Paul Kepple & Max Vandenberg)
  • Terry Moore’s Strangers in Paradise Gallery Edition (Josh Beatman & Brainchild Studios)
  • Will Eisner’s A Contract With God (John Lind)

En İyi Dijital Çizgi Roman

  • The Contradictions (Yazar/Çizer: Sophie Yanow)
  • Lavender Jack (Yazar/Çizer: Dan Schkade) 
  • Let’s Play (Yazar/Çizer: Mongie)
  • Lore Olympus (Yazar/Çizer: Rachel Smythe)
  • Tiger, Tiger (Yazar/Çizer: Petra Erika Nordlund)

Onur Ödülü

Jim Aparo, June Tarpé Mills, Dave Stevens, Morrie Turner, Bill Sienkiewicz, Wendy and Richard Pini, Paul Levitz, Jenette Kahn & Jose Luis Garcia Lopez

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s