Okurken yanınızdan sıcak içeceğinizi eksik etmemeniz gereken, içinizi buz kestirecek 5 korku çizgi romanını derledik. İyi okumalar!

Infidel

Sanat tarzı ile okuyucusunu büyüleyen Infidel, yabancı düşmanlığı (xenophobia) besleyen yaratıklar tarafından avlanan Aisha ve komşularının yaşadığı çaresizliği anlatıyor. Zengin analizler ve sorular barındıran eseri Pornsak Pichetshote kaleme alırken, sanat yönetimi Aaron Campbell, Jose Villarrubia ve Jeff Powell üçlüsünün ellerinde hayat buluyor.

Bone Parish

Eisner ödüllü yazar Cullen Bunn‘ın yazdığı Bone Parish, uyuşturucu kullanıcılarının zihinleri aracılığıyla hayata dönen insanların yaşadığı ve yaşattığı dehşeti, sanatçı Jonas Scharf‘ın H.P Lovecraft sosuna bandırılan sanatıyla sunuyor.

Manor Black

Yine Cullen Bunn‘ın kaleme aldığı, Brian Hurtt‘un ise çizdiği Manor Black, büyücülerle dolu ailenin yorgun babası Roman’ın evin dizginleri için kavga eden kötülük dolu ailesini bir kenara koyarak, mirasına sahip çıkması için güçlerini hediye ettiği genç bir büyücünün yaşadıklarını konu ediniyor.

Blackwood

Doğaüstü yeteneklerini geliştirmek için Blackwood okuluna giden dört genç ölü bir öğretmenin hayaleti, mutant böcekler, mumyalar ve tabii ki bütün dünyayı tehdit eden antik bir güç ile başbaşa kalır. Evan Dorkin‘in yazdığı, Veronica Fish‘in çizdiği bu gotik macerayı Harry Potter ve Scooby-Doo hayranları kaçırmasın.

Harrow County

House of Hammer, Strange Tales ve Tales From the Crypt gibi 80’lerin kült korku dergilerine yazılan bir aşk mektubu olan Harrow County, ‘body-horror’ türünde bir eser. 18. doğum gününde yaşadığı evin kendisiyle bağ kurduğunu öğrenen Emmy’nin ‘tuhaf’ öyküsü, 32 sayıdan oluşan bu gotik eserde anlatılıyor. Çok satan seriyi Cullen Bunn yazıyor, Tyler Crook ise şekillendiriyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s